MOSKIEWSKIE METRO

Moskwa ma rozbudowana sieć metra. Odległości między stacjami, jak wszystko w tym mieście, są dużo większe od tych w Londynie czy Pradze. Do tego mozna się przyzwyczaic, po prostu jeździ się z wieloma przesiadkami, zeby dojechać jednak dojechać jak najbliżej się da.

Dużo trudniejszy do opanowania jest brak oznaczeń metra. Malutki, czerwony znaczek „M” jest często ukryty w krzakach, albo nie ma go wcale i chociaż mapa pokazuje jasno ze to tutaj, należy się zapytac tubylców gdzie właściwie jest to wejście do metra, zeby uniknąć krążenia tuż obok (no, zredukować do 5-10 minut:).

Interiery metra są niesamowite. Nie jakieś formy techniczne jak w Warszawie, bezosobowe przestrzenie w Londynie czy NY, sympatyczne kolorowe kostki lub płaszczyzny jak w Pradze, ale prawdziwe dzieła sztuki, pełne rzeźb, mozajek, przepychowych zyrandoli. Instnieja nawet rankingi najpiękniejszych moskiewskich stacji metra. Nie dziwie się. Trudno wybrać!

Znowu siedzimy w metrze, wracając z Muzeum Kosmonautyki, ostatniego dzisiaj punktu programu. Wszyscy jesteśmy padnięci ale przynajmniej najedzeni w jakimś fast foodzie, bo normalniejszej jadłodajni nie ufało się znaleźć.

Jutro lecimy do… ale to jutro:)
Dzisiaj posylam zdjecia typowych stacji metra, zebys mogl cieszyc oko razem ze mna.

2B525BAEA14F403D8B02A553C290CEE3

 94A79F5529314F0FA6F0208E4A510D1E

Advertisement

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s