DOPALACZE

Nie rozumiem dlaczego caly ten krzyk. Jak ktos chce sobie zniszczyc zdrowie, to prosze bardzo. Dawno, dawno temu jak jeszcze bylam na studiach nie bylo zadnych dopalaczy a jak ktos chcial amfe, albo trawe, to starczylo powiedziec. Zwlaszcza u nas w akademikach na Lumumbowie. Byli u mnie na roku tacy ktorzy chcieli i potem chwile im trwalo niz sie z tego dostali.

Jak ktos ma ochote zabijac sie alkoholem, narkotykami czy czymkolwiek innym to jest to prywatna sprawa tej osoby. Zadaniem panstwa jest informowanie o szkodliwosci tej czy innej grupy substancji, zadaniem ubezpieczalni jest wymyslanie takich umow, ktore osoby uzaleznione wylacza z systemu ubezpieczen albo uczynia go drozszym dla osob zainteresowanych. Nie moge sobie wybrac czy bede miala raka albo parkinsona, ale moge zdecydowac czy bede pic lub cpac.

Tak sobie mysle.

_______

Pisalam juz, ze Gosia nauczyla sie raczkowac? Myslalam, ze znowu sciemniala w sobote i ze tylko tak sprobowala i zrezygnuje, ale jednak nie. Kazdego dnia idzie kawalek dalej i troche chetniej. To wielka zmiana po pooonad miesiacu czolgania.

Ide kapac bo mi Boski glowe ukreci:)

XXX

nocna-zmianka odpowiedziala:

2010/10/06 20:50:09
Jakoś nie zastanawiam się głębiej nad tym, co należałoby zrobić i co da się z tym w ogóle zrobić. Egoistycznie zajęłam się sobą.
Ale – skoro zaczełaś temat, to ja tak sobie myślę, że dorosły człowiek czasem głupi jest jak nieszczęście, a dzieciaki to już w ogóle. Więc niezależnie od tego, co chcą, nie powinny mieć dostępu. Pewnie, że wódę i papierosy i tak jakoś udaje im się dorwać, ale przynajmniej nie tak zawsze i wszędzie. Na wszystko, co niebezpieczne powinny być ograniczenia i już. Im większe, tym lepiej. Niech nie będzie aż tak łatwo zrobić krzywdę sobie lub komuś. Bo wódkę w drinku wyczujesz, ale już dopalacza w ciastku możesz nie wyniuchać i znaleźć się w bardzo paskudnej sytuacji.
A poza tym jestem zdania, że ludzie mają prawo nie życzyć sobie czegoś w swoim mieście. Więc powinni mieć prawo do wywalenia niechcianego sklepu z miasta.
A sprzedawcy tego świństwa powinni płacić kolosalne podatki na służbę zdrowia. Gigantyczne. Z przeznaczeniem na leczenie swoich klientów.
Ale to wszystko są takie gdybanki, a prawodawstwo jest bezradne.

 

Advertisement

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s